Metamorfoza salonu w kilka minut

Warto od czasu do czasu zmienić coś w swoim otoczeniu. Niekoniecznie musi to być od razu mieszkanie, czasem wystarczy zmiana kilku dekoracyjnych elementów. Nowe poduszki, zasłony czy firanki wykreują ciekawe wnętrze, a zmiany nie będą pracochłonne i kosztowne.

Kiedy czas na „nowy” wypoczynek

Warto stanąć w salonie i powoli obrócić się dookoła własnej osi. Widzimy to co zwykle, te same zasłony, firany, poduchy czy narzutę na fotelu. Wystrój, który kiedyś nam się podobał, nie przykuwa już naszego wzroku, a koc przestał się już nam podobać. Część produktów warto schować do szafy na kilka tygodni, a nawet cały letni okres. O kocu przypomnimy sobie, kiedy przyjdą chłodniejsze dni i po powrocie do domu, okryjemy się tym ciepłym materiałem. Taką zasadę można stosować częściej, praktycznie do wszystkich ozdobnych akcesoriów. Wyjęte po pewnym czasie z szafy będą nas od nowa cieszyć i wyglądać jak nowe. 

Odnawiamy salon w kilka minut

Pozbywszy się już tego koca, czas na dalsze zmiany. Jeśli mamy w salonie poduszki postarajmy się o nowe poszewki, może zakupmy sobie jakąś w ciekawym kształcie np. okrągłą albo trójkątną. Po nich czas na kanapowe okrycie, które doda ciekawego designu. Jaki kolor wybrać? Najlepiej taki aby pasował harmonijnie do ścian czy mebli, bo tych elementów raczej nie będziemy raczej wymieniać co sezon. Wiosną i latem stawiajmy raczej na jasne barwy, mogą być pastelowe. Jesień i zima to czas krótkich, chłodnych dni. W tych okresach docenimy mocniejsze, ciepłe kolory.

Firany i zasłony w salonie

To kolejny element, który zazwyczaj najdłużej wisi w tym pomieszczeniu. Wraz ze zmianą kolorów na kanapie warto pokusić się o dobranie odpowiednich zasłon i firan. Wiosną i latem niech to będą lżejsze barwy, delikatniejsze upięcia, możliwości mamy naprawdę wiele. Co do firan możemy się pokusić o czyste albo z motywem. Wybór oczywiście zależy od nas i kolorystyki pozostałego wyposażenia wnętrza. Stylowe podpięcie falbanami i pionowymi falami czy całkiem inne, niestandardowe. Tu możemy śmiało poeksperymentować nad fantazją podpięcia zasłon czy firan.

Jak widać wystarczy tylko kilka kosmetycznych wręcz zmian aby salon znów wyglądał jak „nowy”. Przy minimalnym wydatku. Zmiana takich prostych i banalnych rzeczy jak firanki, poduszki i kapy to niewiele wysiłku, za te efekt zaskoczy nieraz z pewnością. Poza tym na pewno łatwiej nam będzie wygospodarować czas na takie adaptacje niż na większy remont. Dlatego planując aranżację wnętrza warto postawić na uniwersalne kolory ścian aby móc do nich dobierać i modyfikować wyposażenie.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl