Sposoby na wiosenną aranżację wnętrz

Srogie mrozy odpuściły, a zza chmur przebijają się cieplejsze promienie słońca. Chociaż na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, to coraz częściej pojawiające się na niebie słońce pobudza nas do działania. Wiosna kojarzy się z gruntownymi porządkami w naszych mieszkaniach. Jest to także najlepszy czas na zmiany wystroju naszych wnętrz, które będą cieszyć oko przez kolejne, letnie miesiące. Jak wprowadzić letni nastrój do wnętrz bez nadmiernego obciążania portfela? W artykule dzielimy się naszymi radami na wiosenną aranżację wnętrz.

Uporządkuj przestrzeń

Wszelkie zmiany w mieszkaniu powinniśmy poprzedzić gruntownymi porządkami. Umyj okna, poodkurzaj każdy kąt, pościeraj kurze, także z tych miejsc, o których na co dzień nie pamiętasz, wypierz wszystkie koce, narzuty, ale także zimowe ubrania, których już nie potrzebujesz. Wyprane i wyczyszczone grube swetry, płaszcze, kurtki i buty czas schować. Najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju pudła, bądź pojemniki do pakowania próżniowego, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca w szafie.

Przy okazji zrób porządki w ubraniach i rzeczach pod kątem ich użyteczności. Jeśli ubrania nie nadają się do noszenia, wyrzuć je. Podobna zasada dotyczy wszelkich dekoracji i bibelotów. Poniszczone pamiątki wyrzuć, a te które nie pasują Ci do wystroju oddaj lub sprzedaj, tak aby niepotrzebnie nie zagracały wnętrza.

Do uporządkowania przestrzeni świetnie sprawdzają się różnego typu kosze i pojemniki. Te wykonane z wikliny będą idealne do przechowywania koców i poduszek, a mniejsze, metalowe sprawdzą się w kuchni jako organizery na różnego typu oleje, czy przyprawy.

Wprowadź nowe kolory i wzory

Z wiosną i latem kojarzą nam się intensywne kolory, jednak nie każdy lubi wnętrza przepełnione takimi barwami. Mimo to naszym zdaniem do każdego wnętrza, zwłaszcza w okresie letnim, warto je wprowadzić, nawet jeśli miałyby to być subtelne akcenty. W minimalistycznych i skandynawskich klimatach sprawdzą się przede wszystkim delikatne, pastelowe kolory oraz zieleń. Królująca w tych stylach biel i szarość także ma swój urok, ponieważ takie wnętrza wydają się być czyste i świeże.

Zwolennicy kolorów mają bardzo duże pole do popisu, ponieważ mogą wybierać w bogatej gamie kolorystycznej w której występują dodatki dekoracyjne. Na jakie dekoracje warto zwrócić uwagę? Bardzo wiele wnosi do wnętrz zmiana zasłon i firanek. Pięknym połączeniem będą kwieciste zasłony z delikatną woalową firaną. Dobrze sprawdzą się wszystkie geometryczne wzory, bądź nie wychodzący z mody motyw kraty. Podobne wzory warto wówczas powielić na poduszkach dekoracyjnych. Dobrym pomysłem w przypadku, gdy nie kupujemy gotowych zasłon tylko tkaninę zasłonową jest zakup większej ilości materiału. Wtedy możemy uszyć z tej samej tkaniny co zasłony, piękne poszewki na poduszki.

Zakup tkaniny obiciowej w oryginalnym kolorze jest świetnym pomysłem na danie drugiego życia naszej kanapie, bądź fotelom. Zakup nowych pokrowców lub ich uszycie to niedrogi sposób, który może całkowicie odmienić wnętrze, szczególnie jeśli stare meble już nam się znudziły.

Niezbędnym elementem do wiosennych wnętrz są także kwiaty, które warto postawić na stoliku nakrytym obrusem. Oczywiście najlepiej wyglądają w wazonie świeże, cięte kwiaty, jednak w sklepach dostępne są także sztuczne, które świetnie imitują prawdziwe.

Wiosna każdego nastraja pozytywnie i niejednego motywuje do zmian bardziej niż Nowy Rok. Warto to wykorzystać, także jeśli chodzi zmiany w naszym najbliższym otoczeniu, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego, niż powrót do czystego, zadbanego i urządzonego ze smakiem mieszkania.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl