Wiosenne DIY, które w szybki sposób odmienią wnętrza cz.2

Temperatury coraz wyższe, a i słońce nas w tym roku rozpieszcza, dlatego przyszedł czas na kolejny artykuł prezentujący pomysły na wiosenne DIY, które odmienią Twoje mieszkanie na wiosnę. Wykonanie obu projektów jest banalnie proste, a na dodatek nie wymagają wielu nakładów finansowych. Zachęcamy do przeczytania artykułu, a potem zabieramy się do pracy!

Stary abażur w lampie? Wykorzystaj stare zasłony

W Twoich szafach zalegają skrawki materiałów lub nieużywane od dawna zasłony, a na szafce nocnej kurzy się stary abażur lampy, na który nie możesz już patrzeć? Świetnie! Masz więc już prawie wszystko, aby nadać Twojej lampie nowego życia. Przyda Ci się jeszcze sztywny, biały papier, ołówek, linijka, nożyczki, klej oraz spinacze.

Od czego trzeba zacząć? Przede wszystkim potrzebujesz dokładnych wymiarów abażura, aby stworzyć szablon na podstawie którego wytniesz odpowiednią ilość materiału. W tym celu świetnie sprawdzą się kreatory szablonów. Wystarczy tam podać tylko kilka wymiarów i otrzymujemy gotowy do druku szablon. Następnym krokiem jest odrysowanie szablonu na materiale zasłony, bądź innej tkaniny. Należy jednak pamiętać o zostawieniu około 2 centymetrów zakładki z góry i z dołu. Ostatnim krokiem jest staranne przyklejenie klejem materiału do białego papieru i sklejenie brzegów. Od góry i od dołu materiał warto dodatkowo zabezpieczyć klamerkami. Tak przygotowany abażur musimy pozostawić na kilka godzin do wyschnięcia. Czas uzależniony jest od rodzaju wykorzystywanego kleju.

Takim prosty sposobem możesz odnowić swoje stare lampy, które nie nadawały się już do użytku lub gdy wzór abażuru już Ci się znudził i nie pasował do pozostałych dekoracji. Na wiosnę polecamy wszelkie kwiatowe motywy, które ożywią wnętrze i wprowadzą letni klimat.

Nowy wygląd doniczek

Aranżacja okien to nie tylko zasłony i firany, ale także to co znajduje się na parapecie. Najczęściej spotykamy tam kwiatki doniczkowe i jest to świetny pomysł, ponieważ kwiaty stanowią piękną dekorację. A mogą wyglądać jeszcze piękniej jeśli sami zajmiemy się pomalowaniem i dekoracją doniczek.

Najlepszą bazą okazują się tanie doniczki z gliny, które występują w różnych rozmiarach oraz w pięknym, klasycznym kształcie. Jak ozdabiać doniczki? Pomysłów jest wiele. W zasadzie tylko od Twojej kreatywności zależy na co się zdecydujesz. Doniczki ombre, w paski, w kropki czy jednolite pomalowane metalicznym sprayem to tylko przykłady. Jeśli nie masz pomysłu warto zaczerpnąć inspiracji w sieci. Aby stworzyć oryginalne małe dzieło sztuki potrzebujesz tylko doniczki, pędzla i farby akrylowej lub kredowej. Przydatne okazują się też taśmy malarskie i markery .

Projekty DIY nie tylko rozwijają kreatywność, ale pozwalają cieszyć się oryginalnymi dekoracjami. Oczywiście łatwiej jest kupić nowy abażur, czy doniczkę, ale czasami warto spróbować stworzyć coś z niczego, a potem cieszyć się nowymi dekoracjami i spoglądać na nie z ogromną satysfakcją.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl