Zimowa zmiana w Twoim wnętrzu

Zastanów się, kiedy ostatni raz coś zmieniałaś w swoim domu? Dawno prawda? Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż często raz utworzona aranżacja, towarzyszy nam długie lata. Dlatego właśnie, często zdarza się nam czuć swego rodzaju przesyt własnym domem. Nasze wnętrze podoba się nam już mnie niż kiedyś. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na całościowy remont domu i też nikt od nas tego nie wymaga. Wystarczy znacznie mniejsza zmiana, ale pozwalającą wprowadzić do domu powiew świeżego powietrza i kolor, który będzie zbawienny dla naszego nastroju, w nadchodzące mroźne, zimowe wieczory. Czasem wystarczy nowy koc, firanka, czy zasłony, aby dom wyglądał zupełnie inaczej.

Odczaruj mieszkanie

W Twoim mieszkaniu brakuje blasku i świeżości? Zacznij od sprawdzenia, w jakim stanie są Twoje firanki. Każdy materiał ma to do siebie, że po pewnym czasie szarzeje i nie jest już tak ładny, jak na początku. Jest to zupełnie normalne i nie ma, co tutaj załamywać rąk, zwłaszcza, że tak naprawdę za niewielkie pieniądze, możemy mieć całkiem nową firankę. Grube i poszarzałe materiały, mogą powodować zatrzymywanie promieni słonecznych, które nie dotrą do naszego mieszkania. Zima, to czas, kiedy tego słońca brakuje nam szczególnie, dlatego może lepiej wybrać krótkie zazdrostki?

 Pomyślcie o nowym stylu

Większość polskich domów to wszędobylska biel. Białe są firanki, obrusy, serwetki, a nawet pościel. We wnętrach brakuje koloru, który budziłby uśmiech i wywoływał pozytywne emocje. Nie musimy od razu decydować się na duże zmiany, może najpierw kilka poduszek, w różnych barwach? Takie poduszki staną się niebywałą ozdobą pomieszczenia, a w Tobie obudzą chęć do zmian. Po poduszkach można zdecydować się na kolorowy obrus, bieżnik, czy serwetę. Z takim dodatkiem, picie codziennej kawy, będzie zupełnie innym doświadczeniem niż dotychczas. W centrum firan kupicie wiele materiałów, które pozwolą odmienić charakter Twojego wnętrza.

 

Drobnostki, a cieszą

Stół jest często tym miejscem w domu, przy którym spotyka się cała rodzina. U jednych mebel ten znajduje się w kuchni, u innych w salonie, czy jadalni. Bez względu na miejsce położenia, warto, aby był odpowiednio ozdobiony. Nie decydujmy się na kolejną, plastikową ceratę, której nie można nazwać ozdobną częścią naszej kuchni. Po ceraty sięgamy głównie, dlatego, że boimy się pobrudzenia obrusu i tego, że szybko będzie się on nadawał jedynie do umieszczenia w koszu. Nic bardziej mylnego! Możemy wybrać obrus plamoodporny, który jest uszyty ze specjalnej tkaniny – odpowiedzialnej za wnikanie wylanych płynów wewnątrz, a nie osadzanie się na wierzchu.

Kupmy obrus w żywych barwach, które odmienią zimowe wnętrze. Dla przykładu w jadalni możemy odrobinę pobawić się kolorami, nakładając na stół brązowy obrus, a w miejscach, w których będą stały talerze, położyć białe ozdobne nakładki. To sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać dużo bardziej klasycznie i elegancko. Taka mała zmiana, a jednak cieszy.

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl