Firanki do kuchni

Firanki do kuchni: o czym należy pamiętać

Firanki w kuchni w szczególności nie powinny przeszkadzać w codziennym jej użytkowaniu oraz w przygotowaniu jedzenia. Powinny mieć właściwą długość, najczęściej do parapetu lub krótsze. Ważne jest również aby dobrać ich odpowiedni kolor.

Firanki do kuchni a styl wnętrza

Jeżeli wybierzemy styl prowansalski, warto firanki utrzymać w kremowej, jednobarwnej kolorystyce, dopasowanej do wnętrza. Lekkie marszczenia lub łagodnie wyszywany wzór wzdłuż brzegu gładkiej firany dopuszczalny jest tylko przy jednolitym kolorze ścian w kuchni. Koronkowe firany z kwiatowym motywem w kolorze białym idealnie dopasują się do wnętrz rustykalnych, wypełnionych drewnem. Gładkie firanki rodzaju mgiełka to idealna metoda do kuchni wielostylowej, eklektycznej. Firanki w kuchni w stylu nowoczesnym, warto połączyć z oprawą okien w części dziennej. Dzięki temu wnętrze nabierze spójnej oprawy.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

Jak dobrze wybrać pościel?

Połowę naszego życia spędzamy w łóżku. Dlatego ważne jest, aby w sypialni czuć się przyjemnie i komfortowo. Nie chodzi tutaj wyłącznie o materac i stelaż, ale również o kołdrę i pościel. W tym artykule przedstawimy jak odpowiednio wybrać pościel.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl