Upinanie firan i zasłon

Aranżacja okna równie ważny element wystroju jak kolor ścian czy wybór mebli. Efektowne upięcie zasłon i firan nadaje wnętrzu unikatowego charakteru. Gdy będziemy wybierać zasłony i firany, zwróćmy uwagę na kolorystykę i styl pomieszczenia, aby wszystko ze sobą współgrało. Odpowiednie upięcie zasłon i firan podkreśli wystrój okna. Oczywiste wydaje się, że by dekorowane przez nas wnętrze było jak najbardziej spójne. Dodatkowo, by dekoracja okien zyskała na niepowtarzalności, większość z nas stawia na upięcie zasłon i firan dopasowanymi do nich taśmami lub sznurami. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Firany możemy także upinać przy pomocy różnych innych przedmiotów, których obecność sprawi, że wystrój okien będzie przepiękny. Upięcia firan mają duży wpływ na wystrój. Pięknie prezentują się szerokie, regularne fałdy lub kontrafałdy, które można uzyskać dzięki podszyciu tkaniny specjalną taśmą. Takie upięcie sprawdzi się w klasycznym stylu. Metalowe oczka komponują się z tkaninami średniej grubości. Natomiast drobne marszczenia, zasłony na troczkach lub taśmach dodadzą wystrojowi romantyzmu.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

Jak dobrze wybrać pościel?

Połowę naszego życia spędzamy w łóżku. Dlatego ważne jest, aby w sypialni czuć się przyjemnie i komfortowo. Nie chodzi tutaj wyłącznie o materac i stelaż, ale również o kołdrę i pościel. W tym artykule przedstawimy jak odpowiednio wybrać pościel.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl