Co zrobić ze starych firan?

Uwierz, że stare firanki mogą się przydać do niejednego. Można zrobić z nich np. unikatowe wstawki do świeczników i lampionów lub obszycia na poduszki. Ponadto, można także przyozdobić nimi słoiczki na konfitury. Nie pozbywaj się od razu nieużywanego materiału. Dzięki takim akcesoriom, Twoje mieszkanie dostanie nowe życie.

Stylowa transformacja mebli

Dobrym pomysłem na użycie starej, nieużywanej firanki, będzie posłużenie się nią do udekorowania mebli. Jedynie czego będzie potrzeba to firanki i farby w sprayu. Chcesz stworzyć naprawdę oryginalną dekorację? Oto mała podpowiedź: najlepiej łączyć ze sobą kontrastujące kolory. Takie połączenie świetnie sprawdzi się w przypadku komód, krzeseł a także dużych powierzchni, takich jak cała szafa. Efekt może być naprawdę zaskakujący. Stare firanki można wykorzystać również jako powłoczki na krzesła czy fotele.

Łapacz snów i oryginalna narzuta

Części starej firanki mogą przydać się również jako dekoracja łapacza snów. Jedyne co trzeba to połączyć materiał z wiklinowym wiankiem i ozdoba gotowa. Ze starych firanek można również zrobić świetną narzutę na łóżko. Wystarczy, pociąć firankę na kwadraty i połączyć je ze sobą.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl