Zasłona – jak przy jej pomocy rozjaśnić pomieszczenie

Zasłony!

Kiedy chcemy rozjaśnić pomieszczenie, pierwszą rzeczą, na który zwracamy uwagę, jest dostęp światła naturalnego. Jest to podstawowy i bezdyskusyjny element naświetlania pomieszczenia. Jak rozjaśnić pokój, jeśli nasze okna znajdują się na niskich piętrach i zasłony muszą stanowić nie tylko element wystroju, ale spełniać również swoją funkcję? Przede wszystkim nie używamy ciężkich, długich zasłon. Jasne zasłony wywołują odczucie lekkości i pozwalają promieniom słonecznym na oświetlenie pokoju. Wykorzystanie zwiewnych materiałów powoduje, że zasłony nie przyciemniają pokoju.

Zasłony w modnych barwach

Kolejnym istotnym elementem jest kolor wybranych przez nas zasłon. Tutaj również ważna jest zasada, że jasny kolor powiększa pomieszczenie. Długość zasłon każdy dobiera według własnego uznania. Jednak zalecane jest, aby stosować zwiewne, delikatne i pastelowe zasłony, nie zapominając również o dobraniu koloru zasłon do koloru ścian.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

Jak dobrze wybrać pościel?

Połowę naszego życia spędzamy w łóżku. Dlatego ważne jest, aby w sypialni czuć się przyjemnie i komfortowo. Nie chodzi tutaj wyłącznie o materac i stelaż, ale również o kołdrę i pościel. W tym artykule przedstawimy jak odpowiednio wybrać pościel.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl