Jak dobrze wybrać pościel?

Większość z nas kieruje się głównie wyglądem, lecz to nie on jest tutaj najważniejszy. Zanim się zdecydujemy, trzeba wiedzieć czego konkretnie oczekujemy.

Po pierwsze, trzeba wybrać kolor i wzór, który będzie współgrał z naszym wnętrzem. Bardzo popularny jest kolor cytrynowo-żółty, który świetnie komponuje się z kolorem niebieskim, zielonym lub neutralnym siwym i białym.

Rozmiar ma znaczenie!

Podstawowy i najczęściej używany rozmiar kołdry to 140 x 200 cm, lub większa odmiana 140 x 220 cm. Dzięki trendom zagranicznym, problemem nie jest także, aby kupić pościel na jedną wielką kołdrę o rozmiarach 200 x 200 cm, lub rozmiar niestandardowy 220 x 240 cm. Na wielkiej kołdrze  pięknie odznaczają się wzory.

Jak wybrać materiał? 

Najważniejszym i głównym kryterium przy wyborze pościeli jest materiał. Dzisiaj możemy na rynku znaleźć  kilka podstawowych materiałów. Jakie są ich zalety i wady?   

Bawełna

Bawełna jest najlepszym wyborem. Doskonale odprowadzi wilgoć, jest miękka, sprężysta i dobrze ogrzewa. Wadą bawełny jest to, iż bardzo sie gniecie. Można ją prać w wysokich temperaturach. Ponadto poszewki nie trzeba prasować codziennie.

Flanela

Flanela jest delikatna jak bawełna, bo zawiera 100% tkaniny bawełnianej. Dzięki temu dobrze ogrzewa i jest przyjemna w dotyku. Ogromną jej zaletą jest jej wysoka chłonność i izolacja cieplna.

Mikrowłókno

90% tego materiału to mikrowłókno, a reszta to wiskoza. Produkowane jest z celulozy i posiada właściwości podobne do bawełny. Włókna są mocne, z wysokimi właściwościami aborcyjnymi. Materiał łatwo się utrzymuje. Latem jest chłodzący i zimą idealnie utrzymuje temperaturę ciała.

 

Nawet ta najlepsza pościel potrzebuje odpowiedniego utrzymania. Przy zakupach warto sugerować się wyborem tradycyjnych polskich firm.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl