Jak często prać ręcznik?

Biorąc to wszystko pod uwagę, nasuwa się pytanie jak często powinniśmy prać ręcznik kąpielowy? "Jeśli jesteśmy w stanie wysuszyć ręcznik całkowicie, to powinniśmy go użyć maksymalnie trzy razy" - mówi Philip Tierno, mikrobiolog i patolog z New York University School of Medicine.

Ważne jest abyśmy po każdym użyciu dokładnie suszyli ręczniki. "Jeśli czujemy z ręcznika jakiś zapach, nieważne jaki on jest, to oznacza, że namnażają się w nim bakterie i powinniśmy szybko go uprać" - podkreśla badacz. 

Ręczniki są doskonałym skupiskiem bakterii: są ciepłe, wilgotne, zawierają tlen, pożywienie i mają naturalne pH. 

Zdaniem naukowca trudno stwierdzić, czy żyjące w ręcznikach mikroby są groźne. Raczej nie - tak samo jak większość mikroorganizmów, które żyją w naszych domach. Jednak dzielenie ręcznika z inną osobą może powodować pewne zagrożenie. Naraża nas to bowiem na kontakt z drobnoustrojami, do których nasze ciało może nie być przyzwyczajone.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl