Jak właściwie zmierzyć firany i zasłony na okno! Unikamy podstawowych błędów.

Kiedy decydujemy się na szycie firan lub zasłon na miarę, musimy w pierwszej kolejności zaplanować jak chcielibyśmy aby nasza firanka wyglądała, jaka miałaby być jej długość, sposób marszczenia. Jest to bardzo istotne jeśli chcemy uzyskać właściwy efekt. Aby nasze okno zachwycało i nadawało wnętrzu odpowiedniego charakteru musimy dokonać odpowiednich pomiarów. Firanka czy też zasłona nie powinna być ani za długa ani za krótka, może to wyglądać bardzo nieestetycznie. Jeśli chodzi o zasłony to musimy wziąć pod uwagę czy zasłona ma służyć do zasłaniania okna , czy może ma być tylko dekoracją okna. Należy zastanowić się jak intensywnie mają być marszczone i w jaki sposób zawiesić je na karniszu. Ta kwestia jest indywidualna do naszych potrzeb. Powinniśmy  również przewidzieć zapas materiału potrzebny do wykonania zakładów.  A więc zaczynamy!

W pierwszej kolejności zaczynamy więc od mierzenia szerokości, w tym przypadku musimy zmierzyć szerokość karnisza. Ważne jest by zastanowić się jakie marszczenie nas interesuje. Najbardziej powszechne jest marszczenie podwójne i wówczas mnożymy długość karnisza razy dwa, jeśli chcemy pogłębić marszczenie mnożymy razy trzy. W przypadku samej szyny potrzebujemy tylko samą jej szerokość. Jeśli chodzi o długość firanki musimy zdecydować do jakiego momentu ma ona sięgać. Wysokość mierzymy od górnej krawędzi karnisza do punktu w którym firanka ma się kończyć np. podłoga lub parapet. W sytuacji kiedy firanka ma sięgać parapetu zaleca się aby pomiar był 4-5 cm poniżej lub powyżej parapetu, firanka będzie się po prostu lepiej układać.

 Jeśli będziemy trzymać się tych wszystkich wskazówek z pewnością unikniemy niepotrzebnych pomyłek i będziemy mogli cieszyć się zadowalającym efektem.

Blog
Jak prać firanki - informacje podstawowe

Firanki to obowiązkowy element dekoracyjny większości okien. Często zdarza się, że na firanki i zasłony wydajemy nawet kilkaset złotych. Co zrobić aby nasze tkaniny dłużej zachowały młody i świeży wygląd? Jak prać firanki?

Jaką firanę wybrać na wiosnę?

Wiosenna moda widoczna jest w każdym aspekcie życia i handlu. Nie tylko nasza garderoba potrzebuje odmiany na wiosnę. Często wraz z dobrą pogodą decydujemy się na odświeżenie naszych okien. Nie chodzi tu tylko o czystość ale przede wszystkim o ubranie naszych okien. W co zatem przyzdobić nasze okna aby narazić się na zazdrość sąsiadek? Jakie wzory modne są tej wiosny?

 

Jak często prać ręcznik?

Niestety, nasze kąpielowe ręczniki nie są tak świeże i czyste jak mogłoby się nam zdawać. Ręcznik to ośrodek bakterii. Staje się nim praktycznie w tym samym momencie, gdy go użyjemy. Większość mikrobów jest dla nas nieszkodliwa, ponieważ pochodzi bezpośrednio z naszego ciała. Jednak jest tam obecna i szybko się namnaża.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl